• ساعت : ۱۳:۳۱:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ 
پیام مشاور رئیس دانشگاه در گرامیداشت روز تشكل ها، سازمان های مردم نهاد و تشكل های اجتماعی
دکتر نوذز درستان، مشاور رئیس دانشگاه در امر اجتماعی شدن سلامت، در گرامیداشت 22 مرداد ماه، روز تشکل ها، سازمان های مردم نهاد و مشارکت‌های اجتماعی پیامی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه اجتماعی دانشگاه در متن این پیام چنین آمده است

بسمه تعالی 
22 مردادماه  سال 1398 ،روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را گرامی می داریم
22 مرداد ماه روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی ، حضور و بروز تشکل های اجتماعی همزاد زندگی اجتماعی بشر از آغاز تاریخ می باشند. این امر ریشه در زندگی جمعی و ریشه معرفت بشر و آگاهی از نیروی عظیم اجتماع در مقابله با محیط وحشی طبیعت بوده است . انسان غارنشین اعصار دور  به سرعت دریافت که با اتکاء و کمک همنوعان خود آسان تر از پس محیط پیرامون خود و حوادث آن برمی آیدو شایدهمین امر سبب بوجود آمدن نهاد اولیه جامعه گردید. 
در گذر زمان جمع و اجتماع و مشارکت های اجتماعی به یکی از اساسی ترین ارکان جوامع بشری تبدیل شده اند وشاید بتوان گفت که یکی از شاخصه های اصلی رشد و توسعه جوامع انسانی میزان بروز وظهور  تشکل های اجتماعی می باشد. توجه به جمع و جمع گرایی علاوه بر سابقه تمدنی ریشه در دستورات دینی و خصوصا" دین مقدس اسلام دارد که موجب نزول برکات و رحمت الهی آنچنانکه خداوندمی فرماید:   " یدالله مع الجماعه  "
در دوران معاصر ایران اسلامی نیز هرگاه آحاد جامعه و تشکل های اجتماعی پای در میدان نهادند تحولاتی عظیم و شگرف بوجود آمده که در این خصوص می توان به انقلاب اسلامی و دوران پرافتخار 8 سا ل دفاع مقدس و خدمات بسیج و جهاد سازندگی اشاره نمود. همچنین امروزه شاهد حضور پرخیر و برکت تشکل های بسیاری در عرصه های گوناگون درمانی، بهداشتی، آسیب های اجتماعی، فرهنگی ، محیط زیست و ... می باشیم که هر کدام در جای خود منشاء اثر و ارائه خدمات ارزشمند به مردم شده اند . 
با این توضیحات جا دارد مدیران صاحب تصمیم زمینه فعالیت هرچه بیشتر این سازمان ها را فراهم نمایند . از سوی دیگر این تشکل ها نیز لازم است با بروز رسانی خدمات، تخصصی و حرفه ای نمودن فعالیت ها، ارائه کننده خدماتی بهتر ،موثرترو دقیق تر آنچنانکه تاکنون بوده اند باشند.
اینجانب ضمن گرامیداشت این روز آرزوی توفیق روز افزون مدیران و اعضای محترم این تشکل هارا در ارائه خدمت به مردم عزیز از درگاه الهی مسئلت می نمایم .
                                                                                                          دکتر نوذر درستان 
                                                                                    مشاورریاست دانشگاه در امر اجتماعی شدن سلامت 
                                                                                                                22/5/1398

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    تمامی حقوق این سایت متعلق معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز می باشد

    V5.5.2.0