• ساعت : ۹:۵۰:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ 
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور پیشنهاد کرد؛
استفاده از ظرفیت های بین المللی در پیشبرد طرح های سلامت محور خوزستان
موضوع آب و فاضلاب استان خوزستان از نقطه نظر اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی و درمانی بسیار حائز اهمیت است و در بالاترین سطوح کشور به این موضوع توجه جدی شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه اجتماعی دانشگاه، دکتر علی دلپیشه، رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در ششمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی کشور، ضمن تقدیر از دیدگاه سلامت محور استاندار خوزستان و سایر مسئولین استانی، گفت: به منظور اصلاح وضعیت آب و فاضلاب استان، استفاده از ظرفیت های ملی و بین المللی ضروری است و رهبر معظم انقلاب به عنوان اصلی ترین پشتوانه رسیدگی به وضعیت آب و فاضلاب استان خوزستان حمایت قاطعانه ای از این امر داشته اند. 
وی با اشاره به اهمیت موضوع آب و فاضلاب خوزستان گفت: موضوع آب و فاضلاب استان خوزستان از نقطه نظر اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی و درمانی بسیار حائز اهمیت است و در بالاترین سطوح کشور به این موضوع توجه جدی شده است.
وی با اشاره به بروز بحران تنفسی در خوزستان به عنوان دومین مسئله مطرح شده در این کارگروه گفت: بروز بحران تنفسی ناشی از اولین بارش های پاییزی در استان خوزستان نیز یک مسئله منحصر به فرد در این استان است که نیاز به توجه جدی دارد.
دلپیشه افزود: هرچند مشکلات خوزستان در حوزه آب و فاضلاب و مشکلات تنفسی بسیار زیاد است، اما ظرفیت استان در زمینه مدیریت، نیروی انسانیو زیر ساخت ها نیز منحصر به فرد است و می توان از این ظرفیت ها در جهت رفع مشکلات بهره گرفت.
وی تصریح کرد: وجود استان دار سلامت محور یکی از ظرفیت های خوب برای حل مسائل مرتبط با سلامت جامعه در خوزستان است.
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور گفت: هر چند وجود اعتبارات ریالی برای پیشبرد اهداف در حوزه های مختلف ضروری است، اما موضوع مهمتر، تعهد دولتمردان برای خدمت به مردم است.
این مقام مسئول ادامه داد: پس از ارسال جمع بندی مطالب مطرح شده در جلسه امروز از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، فرصتی برای استاندار خوزستان فراهم خواهد شد تا در حضور ریاست محترم جمهور مسائل و مشکلات مختلف خوزستان و راهکارهای رفع آن را مطرح کنند.
وی در خصوص تامین مالی پروژه های آب و فاضلاب خوزستان گفت: چنانچه دولت به تنهایی قادر به تامین کلیه هزینه های مورد نیاز طرح های آب و فاضلاب نباشد، در این راستا می توان از ظرفیت نهادهای بین المللی استفاده کرد و دعوت نمایندگان سازمان جهانی بهداشت و دیگر نهادهای بین مللی مرتبط، از ظرفیت های بین المللی برای رفع مشکلات بهره گرفت.
دلپیشه در خصوص لزوم شناسایی علت بروز بحران تنفسی گفت: هر چند گزارش های علمی و کارشناسی در خصوص تاثیر درختان کنوکارپوس در ایجاد بحران تنفسی ارائه شد، امام از استاندار و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز انتظار می رود تحقیق جامع تری در کل استان صورت گیرد، به گونه ای که نتایج آن مورد قبول شهرداری و تمام اجزای حاکمیت استان قرار گیرد.

دکتر حیدری، مدبر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز که در جلسه حضور داشت، گفت: در حوزه سلامت باید نگاه جامعه نگر وجود داشته باشد.
وی ادمه داد: امروز در بحث وارد کردن حوزه سلامت به تمام جامعه و وجود نگاه جامعه نگر در حوزه سلامت بخوبی در خوزستان مشاهده شد.
حیدری افزود: در خصوص مشخص شدن علت بروز بحران تنفسی ناشی از اولین بارش های پاییزی در خوزستان، تشکیل یک کار گروه می تواند این مشکل را بر طرف کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    تمامی حقوق این سایت متعلق معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز می باشد

    5.7.9.0
    V5.7.9.0